top of page

מחוות קטנות של אהבה: לעזור לה להצליח בדיאטה


תהליך דיאטה הוא אף פעם לא תהליך קל ודורש הרבה תשומת לב, מודעות ושינוי הרגלים של שנים. נשים רבות שעושות דיאטת מדווחות על הקושי לעשות את השינוי התזונתי לבד ללא התמיכה של בן הזוג. לפעמים זה לא קורה מתוך כוונה רעה של בן הזוג, אלא פשוט מחוסר תשומת לב לפרטים הקטנים, ואת זה דווקא אפשר לשנות בקלות.


תראה האהבה בדרכים קטנות של עזרה במה שחשוב לה

כן גבר, הכתבה הזו היא בשבילך!

פעמים מחוות קטנות שלא דורשות יותר מידי הכנה או אנרגיה, יכולות לעשות את ההבדל הגדול ולעודד את הצלחת הדיאטה. יש כל כך הרבה מחוות קטנות שיכולות לתת את ה"רוחה הגבית הנכונה" לבת הזוג, להצליח בדיאטה. אז במיוחד בשבילך, אספתי כמה דוגמאות קטנות שיכולות לעשות שינוי גדול, תמיכה בדיאטה ובמיוחד להראות לבת הזוג כמה אתה אוהב אותה ותומך בתהליך השינוי שבחרה לעשות.


5 דוגמאות למחוות קטנות שתורמות להצלחת הדיאטה:


1. להיכן לה סלט- כמה זמן כבר לוקח לחתוך סלט? האמת, לא הרבה, אך כאשר היא חוזרת עייפה מהעבודה, מוצפת במטלות הבית והמרדף התמידי אחרי הילדים והחוגים, לא תמיד נשאר לה זמן וכוח להתעסק עם הירקות. ושלא תטעה, היא דווקא מאד אוהבת לאוכל סלט ירקות מושקע, רק שבעצמה היא לא תמיד משקיעה. זו ההזדמנות שלך להראות אהבה! יוזמה אישית, קרש חיתוך וקערת סלט יכולים להיות דרך נהדרת להראות לה כמה אתה אוהב אותה ותומך בתהליך הדיאטה שלה. לא משנה אם הסלט מיועד לארוחת הערב המשפחתית או שאתה חותך לה בבוקר סלט כדי שהיא תוכל לקחת אותו לעבודה, העיקר היוזמה!


2. לפרגן לה ספורט- פעילות גופנית היא חלק בלתי נפרד משינוי בריא במשקל. לא פעם, הספורט נדחק לפינה בשל אילוצי לוח זמנים וכוחות. עודד אותה לצאת לעשות ספורט וצור מציאות שתאפשר לזה לקרות. למשל, בדוק מולה באיזה שעות וימים יש שיעורי סטודיו/עיצוב/אירובי שהיא רוצה להשתתף. תכנן מראש להיות בבית בזמן, כדי שהיא תוכל לצאת לספורט. פרגן לה צעידות עם חברות או אפילו הצע לה לעשות "זמן איכות זוגי" תוך כדי הליכה/ריצה משותפת וכו'. כן, לפעמים שווה להזמין בייביסיטר לילדים לא רק כאשר יוצאים למסעדה, גם "זמן ספורט" זוגי הוא מטרה שווה.


3. לפנק אותה בכוס תה ירוק- לפעמים מחוות קטנות של תשומת לב יכולות לעשות הבדל גדול. למשל כאשר אתה קולט שהיא עייפה, מותשת או מתקשה לשמור על הדיאטה מצב רוח ירוד, לך מיוזמתך והגש לה כוס תה ירוק. כן, הסיטואציות האלו של עייפות ומצב רוח רע יכולות לשבור כל דיאטה טובה ולהוביל לאכילה לא מבוקרת של ממתקים וחטיפים. אז למה שלא תפנק אותה בכוס תה ירוק? כן, עם כפית סוכר שיהיה לה טעים, מרגיע ומפנק. מחקרים אחרונים אף מוכיחים כי לשתייה קבועה של תה ירוק יש השפעה מיטיבה בזמן דיאטה על ירידה ברקמת השומן באזורים שונים של הגוף, כולל, כנראה, מהשומן הביטני. כל כך פשוט להכין כוס תה ירוק, למה לא להפוך את זה לשגרה?


4. לוותר בעצמך על הזמנת הקינוח במסעדה- לא צריך לוותר על הנאות כמו מסעדות בזמן דיאטה ,אבל לפעמים הקינוח הוא המוקש. אם אתה יודע מראש שקשה לה לעמוד בפיתוי, שווה לחשוב מראש האם נכון בכלל להזמין קינוח בסוף הארוחה. זו לגמרי החלטה שלך, אבל היא יכולה להשפיע מאד על התחושה של בת הזוג שלך. כן, וויתורים קטנים במסעדה יכולים להיות מחוות אהבה והמחשה יפה לזוגתך כמה אתה מבין ותומך בה.


5. לא מנשנשים מול הטלויזיה- כאן דרושה החלטה אמיצה! הישיבה מול מסך הטלויזיה, הבהייה והאכילה תוך כדי צפייה, הם דפוסי התנהגות שמאד קשה לשנות. אם אתה מצליח לקבל ביחד איתה החלטה שלא אוכלים/מנשנשים מול הטלויזיה, אתה חוסך לה ולך עד מאות קלוריות עודפות ביום. יחד עם התמיכה שלך, והויתור שלך על הנשנושים, זה יכול להצליח. כן, זו גם הקרבה קטנה שלך אך למטרה טובה של שינוי הרגלי אכילה בבית ודרך אגב, זה טוב גם עבור הבריאות שלך. אז מה אתה אומר, אפשר להפסיק לנשנש מול הטלויזיה?83 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page